Loader
MD tissue i md Matrix

MD tissue i md Matrix

MD-TISSUE i MD-MATRIX

Leczenie zapalenia przyzębia, regeneracja tkanek, gojenie ran po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej

 

Diamond Invisalign Provider!
Skorzystaj z naszego doświadczenia

Umów wizytę

TROPOKOLAGEN TYPU I

Tropokolagen typu I po iniekcji, trafia do macierzy zewnątrzkomórkowej tkanek przyzębia (dziąsło, błona śluzowa wyrostka zębodołowego, ozębna, tkanki miękkie), zbudowanych z tkanki łącznej, której głównymi elementami histologicznymi są włókna kolagenowe i fibroblasty. Tropokolagen typu I podany w iniekcjach, w tkance łącznej włóknistej działa typowo strukturalnie, odbudowując bezpośrednio włókna kolagenowe macierzy zewnątrzkomórkowej w strukturach anatomicznych, które uległy uszkodzeniu. W macierzy zewnątrzkomórkowej tropokolagen jest substratem dla enzymów tkankowych (peptydaz) – podlega endogennym procesom metabolicznym, dzięki czemu następuje grupowanie tropokolagenu we włókna kolagenowe w macierzy zewnątrzkomórkowej (ECM). Włókna kolagenowe regenerują i zagęszczają biorusztowanie, co umożliwia stworzenie przestrzennej sieci kolagenowej. Następuje odbudowa połączenia z fibroblastami (poprzez integryny w błonie komórkowej fibroblastów) i uruchamia się proces neosyntezy kolagenu, zachodzący w fibroblastach. Kolejne iniekcje uzupełniają strukturę biorusztowania kolagenowego, które pozwala na odbudowę struktury anatomicznej uszkodzonej w procesie zapalnym, biorąc udział w gojeniu rany pozabiegowej. Odkładanie się nowo zsyntetyzowanych fibryli kolagenowych w obszarze uszkodzenia, po iniekcji CMDs w tej okolicy, prowadzi do istotnej poprawy pod względem mechanicznych właściwości uszkodzonej tkanki.

ZASTOSOWANIE

Iniekcje MD-MATRIX/MD-TISSUE podaje się techniką podobną jak w znieczuleniu nasiękowym. Iniekcje podaje się w projekcji uszkodzenia tkanek jamy ustnej. W przypadku zmian zanikowych związanych z wiekiem, prowadzonym leczeniem ortodontycznym, protetycznym (np. recesji dziąseł. Iniekcje można podawać również po zabiegach na przyzębiu w celu przyśpieszenia procesu gojenia tkanek oraz stymulacji angiogenezy.

Skład MD-TISSUE: Kolagen, kwas askorbinowy, glukonian magnezu, chlorowodorek pirydoksyny, rybofl awina, chlorowodorek ti aminy, NaCl, woda do iniekcji.

Skład MD-MATRIX: Kolagen, kwas cytrynowy, nikotynamid (wit. B3), NaCl, woda do iniekcji.


Masz dodatkowe pytanie?
Zostaw numer, oddzwonimy!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Zgoda