Loader
Implantologia

Implantologia

Implanty są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które po utracie naturalnych zębów pragną odzyskać dawny komfort i pewność siebie. Implanty są najchętniej wybieraną przez pacjentów formą leczenia braków zębowych.

Diamond Invisalign Provider!
Skorzystaj z naszego doświadczenia

Umów wizytę

Leczenie implantologiczne pozwala znów cieszyć się: szerokim radosnym uśmiechem, swobodą i łatwością spożywania posiłków, wyraźną wymową, dawną pewnością siebie w codziennych sytuacjach. Implant to element wykonany z tytanu, który umieszczany jest w kości. Tytan jest materiałem biozgodnym, dzięki czemu następuje całkowita integracja implantu z kością szczęki. Częścią zewnętrzną implantu jest korona. Korona wykonana jest z porcelany, a jej kształt i kolor są idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia.

Aż u 98% Pacjentów implanty ulegają trwałej integracji z kością, nie przysparzając najmniejszych problemów w późniejszym użytkowaniu. Implanty nie wymagają szlifowaia sąsiednich zdrowych zębów, jak przy zakładaniu tradycyjnych koron i mostów.

 

Etapy leczenia implantologicznego:

Przebieg leczenia implantologicznego w każdym przypadku jest indywidualnie przebiegającym procesem. Można jednak go podzielić na następujące etapy:

1. Wykonanie tomografii komputerowej (CBCT)

2. Konsultacja lekarza implantologa obejmująca m.in. analizę warunków do implantacji

3. Dobór optymalnych rozwiązań protetycznych do określonych potrzeb

4. Zabieg chirurgiczny polegający na wszczepieniu implantu

5. Okresowe wizyty kontrolne w okresie wgajania implantu

6. Odsłonięcie implantu

7. Wyciski pod odbudowę protetyczną

8. Zamocowanie rozwiązania protetycznego np. korony protetyczne lub mosty

W trudnych warunkach przy niewystarczającej ilości kości można prowadzić tzw. sterowaną regenerację kości, która pozwala na stworzenie warunków do założenia implantów. Umieszcza się wówczas materiał kościozastępczy z użyciem specjalnej błony w miejscu, gdzie jej brakuje, na okres co najmniej 6 – 9 miesięcy. Jest to czas na odbudowę tkanki kostnej i dopiero w drugim etapie może nastąpić zabieg implantacji.


Masz dodatkowe pytanie?
Zostaw numer, oddzwonimy!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Zgoda