Loader
Invisalign – przezroczyste nakładki prostujące zęby

Invisalign – przezroczyste nakładki prostujące zęby

Sprawdź, na czym polega leczenie ortodontyczne przezroczystymi nakładkami prostującymi zęby, które możesz wymieniać we własnym zakresie, oszczędzając czas na wizytach kontrolnych. Leczenie planuje doświadczony certyfikowany lekarz Invisalign dr n med. Katarzyna Potoczek-Wallner, a Ty nosisz nakładki zmieniając je wg zaleceń. Stosowanie aparatu Invisalign to obecnie jedna z najnowocześniejszych metod, która nie wymaga stosowania niekomfortowych dla pacjenta zamków ani łuków.

Zaufało nam już ponad 22 000 pacjentów!
Skorzystaj z naszego doświadczenia

Umów wizytę

Zalety leczenia przy pomocy aparatów Invisalign

Leczenie z nakładkami Invisalign to rewolucja w stosunku do klasycznej metody leczenia wad zgryzu za pomocą zamków i łuków. Praktycznie niewidoczne i bardzo komfortowe w noszeniu alignery mają wiele zalet:

1

Niewidoczny, estetyczny wygląd

2

Samodzielne zakładanie i zdejmowanie

3

Bez częstych wizyt kontrolnych

4

Wizualizacja planu leczenia

5

Łatwa higiena

6

Leczenie zębów z invisialign jest proste

Czym jest „aparat Invisalign”?

Aparaty Invisalign pozwalają na leczenie ortodontyczne polegające na korygowaniu wady zgryzu lub wad zębowych poprzez noszenie zdejmowanych, przezroczystych nakładek. Terapia nakładkami Invisalign umożliwia przesuwanie zębów w celu uzyskania prawidłowego zgryzu, poprawy jego funkcji, jak również uzyskanie doskonałych efektów pod względem estetycznym.
Skuteczność działania aparatu ortodontycznego Invisalign idzie w parze z dyskrecją. Nieocenioną zaletą tej metody jest fakt, że nakładki prostujące zęby są przezroczyste, gładkie i nie zawierają żadnych ostrych elementów. Ponadto, czas leczenia Invisalign często jest krótszy niż w przypadku tradycyjnej terapii.
Przy leczeniu klasycznym aparatem ortodontycznym metalowe elementy, takie jak zamki, łuki czy ligatury, mogą podrażnić błonę śluzową jamy ustnej. Często zdarzają się też awarie, np. polegające na odklejeniu się zamka lub wysunięcie łuku. Leczenie przezroczystymi nakładkami Invisalign całkowicie eliminuje dyskomfort związany z takimi sytuacjami.

Leczenie przy użyciu nakładek Invisalign zapewnia komfort i satysfakcję. To obecnie najbardziej wygodne dla pacjenta i estetyczne rozwiązanie w nowoczesnej ortodoncji. Umożliwia skuteczną poprawę zgryzu przy użyciu przezroczystych, niemal niewidocznych podczas codziennego użytkowania alignerów, które można zdejmować na czas posiłku i do czyszczenia zębów. Dzięki czemu aparat Invisalign jest świetny w kontekście utrzymania higieny.

Skuteczność Invisalign

Lekarz prowadzący leczenie ortodontyczne przy użyciu aparatu Invisalign planuje finalną pozycję zębów oraz ich wszystkie ruchy na poszczególnych etapach terapii. W ten sposób można przewidzieć z dużym prawdopodobieństwem, jaka będzie pozycja zębów po zakończeniu terapii. Pacjent zobaczy wizualizację planu leczenia w ramach wizyty z omówieniem planu leczenia i przedstawienia tzw . Clinchecku.
Warto jednak mieć na uwadze to, że każdy pacjent ma inną wadę zgryzu oraz odmienne predyspozycje organizmu. W rezultacie osiągnięcie satysfakcjonującego efektu przy użyciu nakładek prostujących zęby może rozwijać się w różnym tempie.
Po leczeniu ortodontycznym otrzymasz aparaty retencyjne – stałe retainery (druciki przyklejone do zębów po wewnętrznej stronie) oraz zdejmowalne, przezroczyste szyny retencyjne, które powinny być noszone zgodnie z zaleceniami lekarza.

Leczenie w systemie Invisalign daje komfort i satysfakcję. To najbardziej komfortowe i estetyczne rozwiązanie w nowoczesnej ortodoncji. Umożliwia poprawę zgryzu przy użyciu przezroczystych, niemal niewidocznych, zdejmowanych alignerów.

Efekty leczenia nakładkami Invisalign

Lekarz prowadzący leczenie ortodontyczne planuje finalną pozycję zębów oraz wszystkie ruchy na poszczególnych etapach terapii. Z dużym prawdopodobieństwem  można przewidzieć, jaka będzie pozycja zębów po leczeniu ortodontycznym, co prezentowane jest pacjentom w tzw. Clinchecku. Pamiętać jednak należy, że każdy pacjent ma inne uwarunkowania oraz  że u każdego pacjenta zęby przesuwają się w innym tempie, a także mogą pojawić się leczenia czynniki, które zmieniają lub warunkują  możliwości uzyskania ostatecznego rezultatu.

 

Po leczeniu ortodontycznym Pacjent otrzymuje aparaty retencyjne – stałe retainery (druciki przyklejone do zębów od ich wewnętrznej strony) oraz zdejmowalne, przezroczyste szyny retencyjne, które użytkuje się zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

Komfort i wygoda leczenia nakładkami Invisalign

Podczas noszenia aparatu Invisalign wizyty w gabinecie stomatologicznym są rzadsze niż w przypadku tradycyjnego leczenia ortodontycznego. Co więcej, jego aktywacja jest delikatniejsza, a samo leczenie bardziej przewidywalne i efektywne.

Umów wizytę

Jak rozpocząć proces leczenia aparatem Invisalign?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z przezroczystymi nakładkami prostującymi na zęby jest umówienie się na wizytę konsultacyjną w Smiles Clinic. Już podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta oceni stan jamy ustnej oraz stopień wady zgryzu, a także zaproponuje wstępne możliwości jej leczenia.
Następnym krokiem leczenia aparatem ortodontycznym Invisalign jest zrobienie prześwietlenia RTG, a dokładnie zdjęcia pantomograficznego (zwanego również panoramicznym) i zdjęcia bocznego czaszki. Wykonuje się też fotografie wewnątrz- i zewnątrzustne oraz skany wewnątrzustne. Co ważne, przy leczeniu nakładkami Invisalign skan zastępuje tradycyjne wyciski, które bywają mało komfortowe dla pacjentów.
Ostatnim etapem przygotowującym do terapii aparatem Invisalign jest stworzenie modeli 3D. Na podstawie nich oraz reszty dokumentacji medycznej lekarz dokonuje diagnozy i układa indywidualny plan leczenia. W jego skład wchodzą m.in. zakres przesunięć zębowych, czas trwania leczenia, liczba nakładek Invisalign. W rezultacie otrzymasz indywidualne zestawy nakładek, które są perfekcyjnie dopasowane do Twojego uzębienia.

Jak długo trwa leczenie nakładkami na zęby Invisalign?

Czas tradycyjnego leczenia ortodontycznego i jego przebieg zależą przede wszystkim od stopnia nasilenia wady zgryzu. Tym samym jest inny dla każdego pacjenta. Nie inaczej jest w przypadku leczenia Invisalign. Już na pierwszej wizycie konsultacyjnej przeprowadzimy pełną diagnostykę Twojego zgryzu i przygotujemy tzw. Clincheck. W tym momencie oszacujemy też, jak długo będzie trwać terapia przy użyciu nakładek do prostowania zębów. Czas leczenia ortodontycznego aparatem Invisalign jest indywidualnie ustalany, ale zwykle jest krótszy niż w tradycyjnych metodach leczenia.

Poznaj szczegółowy plan leczenia dla siebie!

Umów wizytę

Czy każdą wadę można wyleczyć nakładkami prostującymi na zęby?

Zasadniczo tak. Nakładki na zęby Invisalign cechują się szerokim spektrum zastosowania. Metoda sprawdza się zatem w przypadku wielu zróżnicowanych wad zgryzu. Mimo wszystko istnieje pewna grupa (bardzo mała), w przypadku której prostowanie zębów nakładkami nie będzie wystarczające i będzie wymagało wsparcia dodatkowymi elementami.
Zawsze jednak należy skonsultować się z lekarzem ortodontą w celu uzyskania informacji na temat możliwości i przebiegu leczenia.
Z metody leczenia aparatami Invisalign skorzystały już miliony osób. I Ty możesz do nich dołączyć, wybierając nakładki prostujące zęby. Sprawdź naszą klinikę uśmiechu!

Miliony osób skorzystało już z leczenia nakładkami Invisalign. Dołącz do nich w naszej klinice uśmiechu.

Ile kosztuje aparat Invisalign? Ceny leczenia nakładkami prostującymi zęby

Chociaż masz świadomość tych wszystkich korzyści, jakie niesie za sobą noszenie aparatu Invisalign, koszt terapii odgrywa w Twoim przypadku kluczową rolę? W przypadku metody Invisalign cena zależy od wady zgryzu oraz zakresu jej leczenia. Leczenie może obejmować jeden łuk zębowy lub dwa, a także obejmować różną liczbę nakładek. W związku z tym kosztorys jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta.
Do pierwszych kosztów leczenia Invisalign, jakie poniesiesz, zalicza się następujące etapy tego procesu: konsultacja, diagnostyka, przygotowanie planu terapii i przedstawienie go Tobie. Koszt jaki poniesiesz to 1500 zł.
Całkowita cena leczenia aparatem ortodontycznym Invisalign jest ustalana indywidualnie podczas wizyty konsultacyjnej. Kosztorys otrzymasz wraz z planem leczenia na wizycie polegającej na jego omówieniu. Płatność można rozłożyć na dogodne raty.
Końcowy etap leczenia bezbarwnymi nakładkami prostującymi zęby to noszenie aparatu retencyjnego, który stabilizuje uzyskany efekt. Koszty retencyjne zostaną uwzględnione w planie leczenia.

Szukasz dodatkowych informacji na temat leczenia nakładkami prostującymi zęby? Pobierz broszurę z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi aparatu Invisalign lub skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację.

Szukasz dodatkowych informacji na temat nakładek Invisalign? Pobierz broszurę z najczęściej zadawanymi pytaniami lub skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację.

Zobacz Invisalign

Masz dodatkowe pytanie?
Zostaw numer, oddzwonimy!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Zgoda
$(function(){ $(".twentytwenty-container[data-orientation!='vertical']").twentytwenty({default_offset_pct: 0.5,before_label: 'Przed', after_label: 'Po leczeniu', }); });