Loader
Invisalign – przezroczyste nakładki prostujące zęby

Invisalign – przezroczyste nakładki prostujące zęby

Sprawdź leczenie przezroczystymi nakładkami, które możesz wymieniać we własnym zakresie oszczędzając czas na wizytach kontrolnych. To najnowocześniejsza metoda, która nie wymaga stosowania zamków ani łuków.

Zaufało nam już ponad 22 000 pacjentów!
Skorzystaj z naszego doświadczenia

Umów wizytę

Zalety leczenia Invisalign

Leczenie z Invisalign to rewolucja w stosunku do zamków i łuków. Praktycznie niewidoczne i bardzo komfortowe noszeniu alignery mają wiele zalet:

1

Niewidoczny, estetyczny wygląd

2

Samodzielne zakładanie i zdejmowanie

3

Bez częstych wizyt kontrolnych

4

Wizualizacja planu leczenia

5

Łatwa higiena

6

Leczenie zębów z invisialign jest proste

Czym jest „aparat Invisalign”?

Technologia Invisalign jest to leczenie ortodontyczne polegające na korygowaniu wady zgryzu lub wad zębowych poprzez noszenie zdejmowanych, przezroczystych nakładek. Leczenie aparatem Invisalign umożliwia przesuwanie zębów w celu uzyskania prawidłowego zgryzu, poprawy jego funkcji jak również uzyskanie doskonałych efektów estetycznych.  Jest to metoda skuteczna, a jednocześnie bardzo dyskretna. Dużą zaletą metody jest fakt, że nakładki Invisalign są przezroczyste, gładkie nie zawierają żadnych ostrych elementów. Ponadto czas leczenia Invisalign jest krótszy. W klasycznej metodzie leczenia ortodontycznego (leczenie klasycznym aparatem ortodontycznym) metalowe  elementy  takie  jak zamki i łuki czy ligatury mogą podrażnić błonę śluzową jamy ustnej, a także często zdarzają się „awarie” tj odpadnięcie zamka, wysunięcie łuku itp. Leczenie przezroczystymi nakładkami Invisalign całkowicie wyklucza dyskomfort związany z takimi sytuacjami.

Leczenie w systemie Invisalign daje komfort i satysfakcję. To najbardziej komfortowe i estetyczne rozwiązanie w nowoczesnej ortodoncji. Umożliwia poprawę zgryzu przy użyciu przezroczystych, niemal niewidocznych, zdejmowanych alignerów.

Efekty leczenia nakładkami Invisalign

Lekarz prowadzący leczenie ortodontyczne planuje finalną pozycję zębów oraz wszystkie ruchy na poszczególnych etapach terapii. Z dużym prawdopodobieństwem  można przewidzieć, jaka będzie pozycja zębów po leczeniu ortodontycznym, co prezentowane jest pacjentom w tzw. Clinchecku. Pamiętać jednak należy, że każdy pacjent ma inne uwarunkowania oraz  że u każdego pacjenta zęby przesuwają się w innym tempie, a także mogą pojawić się leczenia czynniki, które zmieniają lub warunkują  możliwości uzyskania ostatecznego rezultatu.

 

Po leczeniu ortodontycznym Pacjent otrzymuje aparaty retencyjne – stałe retainery (druciki przyklejone do zębów od ich wewnętrznej strony) oraz zdejmowalne, przezroczyste szyny retencyjne, które użytkuje się zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

Komfort i wygoda

Podczas noszenia aparatu Invisalign wizyty w gabinecie stomatologicznym są rzadsze, aktywacja jest delikatniejsza, a samo leczenie przewidywalne i efektywne.

Umów wizytę

Jak zacząć leczenie Invisalign?

Przede wszystkim należy umówić się na wizytę konsultacyjną w Smiles Clinic. Przy pierwszej wizycie lekarz ortodonta ocenia stan jamy ustnej oraz stopień wady zgryzu i możliwości jej leczenia. Następnie wykonywane są prześwietlenia RTG: zdjęcie pantomograficzne, potocznie zwane panoramicznym i zdjęcie boczne czaszki. Wykonuje się też fotografie wewnątrz- i zewnątrzustne oraz skany wewnątrzustne. Co ważne, skan zastępuje tradycyjne wyciski, które bywają dla niektórych pacjentów mało komfortowe. Następnie powstają modele 3D, na podstawie których wraz z resztą dokumentacji medycznej lekarz diagnozuje pacjenta i układa indywidualny plan obejmujący zakres przesunięć zębowych, czas trwania leczenia, ilość nakładek Invisalign itp. Dla każdego Pacjenta powstają więc indywidualne, idealnie dopasowane do uzębienia, zestawy nakładek.

Jak długo trwa leczenie ortodontyczne nakładkami Invisalign?

Leczenie ortodontyczne, jego przebieg i czas  zależy przede wszystkim od stopnia  nasilenia wady zgryzu i u każdego pacjenta jest różny. Można go jednak oszacować na pierwszej  wizycie konsultacyjnej i po przeprowadzeniu pełnej diagnostyki ortodontycznej oraz przygotowaniu tzw. Clinchecku. Średnio leczenie ortodontyczne aparatem Invisalign trwa około 18 miesięcy.

Poznaj szczegółowy plan leczenia dla siebie!

Umów wizytę

Czy każda wada może być leczona w systemie Invisalign?

Istnieje bardzo mała grupa wad zgryzu, w której samo leczenie nakładkowe nie wystarczy. W znakomitej większości przypadków możemy leczyć pacjentów przy pomocy Invisalign.
Zawsze jednak należy skonsultować się z lekarzem ortodontą w celu uzyskania informacji na temat możliwości i przebiegu leczenia.

Miliony osób skorzystało już z leczenia nakładkami Invisalign. Dołącz do nich w naszej klinice uśmiechu.

Jaki jest koszt leczenia Invisalign?

Koszt leczenia zależy od wady zgryzu oraz jego zakresu (czy jest to leczenie w jednym łuku zębowym, czy w dwóch, jaką ilość nakładek obejmuje itp.) jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta na pierwszej wizycie konsultacyjnej.

Podstawowe koszty to: koszty konsultacji, diagnostyki oraz przygotowanie i przedstawienie planu leczenia (tzw. clinchecku); 1500 zł. Kwota ta wlicza się koszt całkowitego leczenia ortodontycznego przy pomocy nakładek Invisalign.

Koszt leczenia waha się przeważnie między 14500zł a 18000 zł, a płatność po wizycie konsultacyjnej można rozłożyć na raty. Pacjent otrzymuje pełny kosztorys wraz z planem leczenia podczas tzw. omówienia planu leczenia.

Koszt aparatu retencyjnego czyli aparatów stabilizujących efekt leczenia to dodatkowy koszt około 1700 zł.

Szukasz dodatkowych informacji na temat nakładek Invisalign? Pobierz broszurę z najczęściej zadawanymi pytaniami lub skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację.

Zobacz Invisalign

Masz dodatkowe pytanie?
Zostaw numer, oddzwonimy!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Zgoda